• Dolar Alış 4.8159TL
  • Dolar Satış 4.7966TL
  • Euro Alış 5.6109TL
  • Euro Satış 5.5885TL
Tıkla Gelsin
Reklam

Türk kullanıcılar İnstagram’da rekor kırdı

Türkiye, İnstagram-Hikaye özelliğini en çok kullanan dördüncü ülke oldu.
Sosyal medya platformlarından en yaygın olarak kullanılan ilk üç programdan biri olan İnstagram, geçtiğimiz gün hikaye yani stories özelliğinin 1.yıl dönümünü kutladı.

Ünlü markalardan, tanınmış kişilere kadar 250 milyon kullanıcıyı bir araya getiren İnstagram, tanıtıldığı ilk günden itibaren ilk iki ay içinde 100 milyon günlük kullanıcıya erişti ve seneler içinde kullanıcı sayısını arttırarak büyük bir başarı elde etti.

STORİES ÖZELLİĞİ KULLANIMI ARTTIRDI
Geçtiğimiz sene hayata geçirilen İnstagram’ın Stories özelliği ile kullanıcıların çok daha aktif hale gelmesi, özellikle yeni kullanıcıların platforma katılmasının yanında, markaları ve kişileri anlık olarak birebir izlemeye ve anlamlandırmaya yardımcı oldu.

Konu ile alakalı Instagram Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Marka Geliştirme Başkanı Amy Cole:

“Hikayeler’i kullanıma sunmamızdan bu yana bir yıl geçti ve Instagram topluluğunun formata oldukça yaratıcı bir şekilde uyum sağladığını gördük. Her gün dünya çapında 250 milyondan fazla insan Hikayeler’i anlarını paylaşmak ve ilişkilerini derinleştirmek için kullanıyor. İlgi çekici hikaye üretimi konusunda markalar önde yer alıyor ve son 28 günde Instagram’daki işletmelerin yarısı bir Hikaye paylaştı. İşletmelerin, yeni ve mevcut müşterilerinin hayal gücünü yansıtmak için Hikaye kullanımını nasıl geliştirdiğini görmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

BİR SENELİK VERİLER, TÜRKİYE’NİN DÜNYA SIRALAMASINDAKİ YERİNİ BELİRLERİ

Bir senelik kullanım verilerine göre, ülkelerin dünya sıralamasındaki yerini belirleyen İnstagram, özellikle Stories özelliğini en çok kullanan 5 ülkeyi belirledi. Verilere göre Türkiye bu ilk beş ülke listesinde 4. sırada yer aldı. Bunun dışında 1 Kasım 2016 tarihinden bugüne, İnstagram hikayelerde paylaşılan Boomerang sayısı rekor bi sayıya ulaştı.

Verilere göre o tarihten bugüne 1.364.663.130 kere kullanıcılar Boomerang paylaşımı yaptı.

queries in 0,544 seconds.