• Dolar Alış 4.7695TL
  • Dolar Satış 4.7505TL
  • Euro Alış 5.5868TL
  • Euro Satış 5.5645TL
Tıkla Gelsin
Reklam

Seyhan Kent Konseyi Hayvan Hakları Merkezi Açıldı

Seyhan Belediyesi Kent Konseyi Hayvan Hakları Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Yeni Baraj Mahallesi 3 Nolu Çocuk ve Dinlenme Parkı içerisindeki merkezin açılışında konuşan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, her canlının yaşam hakkının savunulması gerektiğini belirtti.

Hayvan Hakları Merkezi’nin Türkiye’de bir ilk olduğunu belirten Karalar, “Her şeyin tepesinde başkan olsa da yapılan tüm işlerde ekip vardır. Bir yöneticinin yapması gerekenler; iyi kadro kurması lazım. İşini iyi yapan, halkına saygılı olan, üretken bir kadro kurması gerekli. Zamanı ve iyi kullanması ve en önemlisi yetimin hakkını iyi kullanması lazımdır. Yönetici bunu yaparsa başarısız olması mümkün değildir. Bizde bunu yapıyoruz. Sizin vergilerinizden oluşan bütçelerinizi en iyi şekilde kullanıyoruz. Belediye sadece temizlik yapan asfalt döken bir kuruluş değildir. Sadece insanların değil bütün canlıların doğumdan ölümüne ilgilenen kuruluştur. Seyhan Belediyesi bunu göstermiştir. Hayvan Hakları Merkezi bir ilktir ama ilk uygulamamız sadece bu değildir. Onlarca uygulaması vardır. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sadece insanlara karşı değil, tüm canlılara karşı duyarlı olunması gerektiğini söyleyen Seyhan Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer, hayvan hakları merkezinin açılmasında büyük katkılar sunan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından merkezin açılışı yapıldı.

Açılışa, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Hayvanların Yaşam Hakkı Konfederasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Metin Yıldırım, meclis üyeleri ve çok sayıda hayvan sever katıldı

queries in 0,486 seconds.