• Dolar Alış 4.8159TL
  • Dolar Satış 4.7966TL
  • Euro Alış 5.6109TL
  • Euro Satış 5.5885TL
Tıkla Gelsin
Reklam

KYK yurt başvuru tarihi belli oldu

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, resmi Twitter hesabı üzerinden KYK yurt başvurusu tarihini duyurdu.
Milyonlarca üniversite öğrencisinin yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından özellikle şehir dışında üniversite kazanan öğrenciler, merakla KYK yurt başvuru tarihini beklemeye koyulmuştu.

Üniversite eğitimi boyunca KYK yurtlarında kalmak isteyen öğrencilerin bekleyişine son veren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, resmi Twitter hesabı üzerinden KYK yurt başvurularının 14 Ağustos 2017 tarihinden itibaren alınmaya başlanacağını duyurdu.
Buna göre, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yurtları’nda kalmak isteyen öğrenciler, 14 Ağustos 2017 tarihinden 20 Ağustos 2017 tarihine kadar KYK başvurularını internet üzerinden yapabilecekler.

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler için KYK yurt başvuru tarihi Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak tarafından duyuruldu.

14 Ağustos’ta başlayacak olan KYK yurt başvurusu için öğrencilerin KYK’nın resmi internet sitesine girmesi ve ardından Online İşlemler sekmesine tıklamaları gerekmektedir.

Ardından açılan pencerede Yurt İşlemleri başlığı altında yer alan “Başvuru / Sonuç” butonuyla KYK yurt başvuruları yapılmaktadır. KYK Yurt başvurusu yaparken adayların karşısına bir form gelecektir ve bu formda istenen bilgiler doldurulacaktır.

KYK tarafından istenen bilgiler doldurulduktan sonra, yurtta kalmaya hak kazanan öğrencilerin belirlenmesi için bir değerlendirme süreci başlayacak.

KYK yurt başvuru sonuçlarının da duyurulmasıyla birlikte KYK yurdunda kalmaya hak kazanan öğrenciler kayıt işlemlerini gerçekleştirecek.

İLK KAYIT ÜCRETİ NEDİR?

İlk defa yurda yerleştirilen öğrencilerin ödemesi gereken ücrete ilk kayıt ücreti denir. Bu ücretin içerisinde gün bazında yatak ücreti, güvence bedeli ücreti ve yurt kimlik ücreti bulunmaktadır.

Bu ücret öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre farklılık gösterir. Sabit bir tutar değildir. İlgili banka ATM’lerinde, kyk.ziraatbank.com.tr internet adresinde yer alan e-ödeme ekranında tutar otomatik olarak gözükmektedir.

queries in 0,457 seconds.