• Dolar Alış 4.8159TL
  • Dolar Satış 4.7966TL
  • Euro Alış 5.6109TL
  • Euro Satış 5.5885TL
Tıkla Gelsin
Reklam

Gerçek kaşar peyniri nasıl anlaşılır

Kalsiyum ve vitamin deposu olması yanı sıra lezzetiyle de sofraların vazgeçilmezi kaşar peyniri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Hem zengin kalsiyum, vitamin içeriği hem lezzeti sevilen kahvaltılıklar tahtına oturtuyor kaşar peynirini. Peki ama aldığınız kaşar peynirinin taze olup olmadığını anlayabiliyor musunuz? Ya da aldığınız gerçek bir kaşar peynir mi? İşte bunu anlamanın yolu

Maliyeti çok yüksek olan kaşar peyniri, bir çok merdiven altı firma tarafından kimyasal yollarla elde ediliyor. Ve tabi bu durumda yediğiniz kaşar vücuda yararlı değil zararlı oluyor. Gerçek kaşarın ham maddesi peynir değil süttür. Bu yüzden de taze kaşar seçerken sert yapıda, süt tadında ve sarımsı renkte olmasına dikkat etmek gerek. Üstelik kaşarın kendine has birde kokusu olması gerekir.

Koyu sarı veya kahverengiye dönük, yumuşak yapılı ve margarin gibi kesildiğinde bıçağa yapışan kaşar peynirleri ise kalitesiz ve katkı madde içeren kaşar peynirleridir.

Yine de aldığınız kaşardan emin olamıyorsanız geriye tek bir çözüm kalıyor. Aldığınız kaşardan bir dilim kesin ve çakmak ile yakmaya çalışın. Eğer kaşar yanıyorsa aldığınız kaşar kesinlikle sahtedir, emin olabilirsiniz.

queries in 0,501 seconds.