• Dolar Alış 5.3740TL
  • Dolar Satış 5.3525TL
  • Euro Alış 6.1232TL
  • Euro Satış 6.0987TL
Reklam
Reklam

Erdoğan’ın “Mitinginde HDP’liler Vardı” Eleştirisine İnce’den Yanıt

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kayseri mitinginde, Erdoğan’ın, Diyarbakır’da yaptığı mitingi kastederek “HDP’liler vardı” eleştirisine yanıt verdi. İnce “Merak etme, AK Partili kardeşlerim de vardı. Kimseyi ayırmıyorum, dışlamıyorum.” dedi. İnce’nin Kayseri mitingindeki konuşmasından önemli satır başları şöyle:

“BENİM MİTİNGİMDE AK PARTİLİ KARDEŞLERİM DE VARDI”

İnsanlara yalan söylemiyorum. Dün Diyarbakır’daydım, Erdoğan Muharrem İnce’nin mitingine HDP’liler de gitmiş diyor. Diyarbakır’da benim mitingimde AK Partili kardeşlerim de vardı. Kimseyi dışlamayacağız, 81 milyon herkesi kucaklayacağız.
“ÜRETEMİYORUZ”

“Dünya büyük bir değişim yaşıyor artık bilgi önemli, bir kural var. 2020’den sonra bu kullandığınız bilgisayarların hiçbiri kullanılmayacak. Üretemiyoruz, 10 sene sonra sürücüsüz arabalar olacak, herkesin gen haritası çıkarılacak, 3 boyutlu televizyonlar gelecek. Robotlar olacak. Uzay turizmi gelecek. İnsanlık ayda ve marsta maden arayacak… Bizimki de her mahallede bir kıraathane açacak. Dünya bu noktalara giderken Türkiye’yi 16 yıl yönetmiş bir kişi her mahalleye kıraathane açacak.. Kekler bedava.. Peki akşam yemeği ne olacak? Usta diyoruz ya meğer ustaymış ‘kek ustası”
“SAYIN ERDOĞAN İNTİKAM YOK, RÖVANŞ YOK”

“Bir şeyi soracağım, sadece ekonomi konuşacağız. Kayseri’den dünyanın oyunu alıyorsun, gerçi bu sefer alamayacak. Ben sana bakamam. Çünkü devlet sana bakıyor zaten. Ayrıca sen de yakınlarına bakıyorsun. Ben fakir fukaraya bakıyorum sana bakamam. Kayseri’den açıklıyorum, sayın Erdoğan, intikam yok, rövanş yok… Türkiye’yi ayağa kaldıracağız. Bunu her yerde görüyorum. Türkiye’nin bir hukuk devletine ihtiyacı var. Danıştay üyesi benim aleyhimde tweet atıyor. Cumhurbaşkanı seçildiğimde hiçbir hakim hiçbir savcı benim rakiplerime söz söyleyemeyecek. Eğer yüksem yargıçlar cumhurbaşkanı gelince ayağa kalkıyorsa işini yapamaz. Türkiye’yi saygın bir hukuk devleti yapacağız.”

Erdoğan’ın ‘Mitinginde HDP’liler Vardı’ Eleştirisine İnce’den Yanıt: AK Partililer de Vardı
“HAZİNE ONDA, DEVLETİN UÇAKLARI ONDA”

“1926 savaştan çıkmışsın. Kayseri’ye bir fabrika kuruluyor. Uçak fabrikası 200 tane uçak yapılıyor. Ama bugün Türkiye’ye uçak aldık ABD’den. Kamu İhale Kanunu’nu nasıl değiştirip yandaşlarına nereden kaynak aktardıysan ordan bulacağım. Erdoğan saraylı ben milletin evladıyım. Erdoğan örtülü ödenek, hazine onda devletin uçakları onda. Ben sizin bağışlarınızla kampanya yapıyorum. Tünelin ucunda ışık görüldü de yakıt bitmesin biraz daha ateşleyin. Helal edin ama sonra açıklayacağız.”

queries in 0,538 seconds.