• Dolar Alış 5.4945TL
  • Dolar Satış 5.4725TL
  • Euro Alış 6.1876TL
  • Euro Satış 6.1629TL
Reklam
Reklam

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan Muhalefete Sert Sözler

Olağanüstü genel kurul öncesi muhalefete sert çıkan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Benim üzerimden popülarite kazanmaya çalışıyorlar. Bunlar, Beşiktaş’ın mutsuzluğundan besleniyorlar. Konuştukları şeylerin yüzde 99,9’u yalan.” dedi.
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, BJK TV’ye verdiği özel röportajda, Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurul Toplantısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“DEĞİŞMESİ GÜNDEMDE OLAN 2 MADDE DİVAN KURULUYLA İLGİLİ”

“Divan Kurulu toplantılarında iki sıkıntı yaşanıyordu. Divan Kurulu Üyelerimiz için hazırlanan raporlar, toplantıdan birkaç gün önce ortaya çıktığı için insanlar bir şeyler saklanıyor sanıyordu. İkinci sorun da Divan Kurulu toplantılarına üst üste katılmayanlar Divan Kurulu’ndan ihraç ediliyordu. Bu durum da camiamızda büyük rahatsızlık yaratmıştı. Divan Kurulu Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile bu sorunların ortadan kaldırılması konusunda gerekli tüzük değişikliklerinin yapılması için mutabık kalmıştık. Ben de söz vermiştim.”

“SEÇİMİ HAFTASONU YAPMAYA KARAR VERDİK”

“Türkiye’nin birçok noktasından üyelerimiz, tüzük değişikliği toplantısı için İstanbul’a gelecek. Anadolu’dan gelecek üyelerimizin rahatı için tüzük tadili toplantısı ve seçimin arka arkaya Cumartesi ve Pazar ve günleri yapılmasını kararlaştırdık.”

“İKİ MADDE EKLEDİK”

“Tüzük değişikliği için yapılacak toplantıda dört maddenin oylanacağını önceden açıklamıştım. İki madde belirttiğim gibi Divan Kurulu ile ilgili maddeler. İki tane maddeyi de Yönetim Kurulu olarak ekledik. Bir tanesi, aidatlarını üç dönem ödemeyenler üyelikten ihraç ediliyordu. Çok üyemiz ihraç edildi. İnsanlar kıdemlerini kaybetmek istemiyorlar. Bir de 2019’daki seçimde geçerli olmak üzere Yönetim Kurulu üye sayısının aşağı çekilmesi maddesi var. Bu da benim bir isteğim. Çünkü kulüp büyüyor ve büyüdükçe profesyonelliğe daha çok ihtiyaç duyuluyor. Yönetim Kurulu üye sayısı fazla olunca da dedikodular fazlalaşıyor. Söylediğim dört madde dışında bir gündemimiz yok.”

queries in 0,537 seconds.