Tıkla Gelsin

Mehdi Eker, M. Halis Bilden’in adaylığı için Adana’da kamp yaptı

Tarım Bakanı Mehdi Eker M. Halis Bilden’in adaylığı için Adana’da kamp yaptı
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin eski İmar Daire Başkanı ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Mehmet Halis Bilden’in Yüreğir Belediye Başkan Adaylığı için, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, geçtiğimiz günlerde Adana’ya gelerek, 20 günlük ön çalışma yaptı.

Mehmet Halis Bilden geçtiğimiz genel seçimlerde Genel müdürlük görevinden istifa ederek, Adana’dan milletvekili aday adayı olmuş ve listede yer alamayınca, görevine dönmüştü. Yüreğir’deki Doğu kökenli vatandaşların oylarını Mehmet Halis Bilden’le toplamaya çalışan AK Parti, aslen Diyarbakırlı olan ve Adana’da uzun süre belediyelerde görev yapan Bilden’i aday göstermek için ilçede ön yoklama yaptırdı. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın AK Parti’den Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olacağının sinyallerini vermesinin ardından, Bilden’in de görevinden istifa ederek, Yüreğir Belediye Başkan aday adaylığını açıklaması ve Adana’da çalışmalarına hız vermesi bekleniyor.

Bakan Mehdi Eker’in hemşerisi olan Bilden’in, genel merkez desteğinin ardından il ve ilçe teşkilatının desteğini almak için görüşmelerini sürdürdüğü belirtildi.

Mehmet Halis Bilden kimdir?

12 Ekim 1968’de Diyarbakır-Çınar’da doğan Mehmet Halis Bilden, Diyarbakır Üniversitesi Şanlıurfa Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü’nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü tamamladı. Bilden, yüksük lisansını ise Gebze İleri teknoloji Enstitüsü Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yaptı.1995’de İstanbul Pendik Belediyesi’nde Kontrol Mühendisi olarak göreve başlayan ve aynı görevi 1996’da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde sürdüren Bilden, 1997’de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde İmar Daire Başkan Vekili olarak 2 yıl görev yaptı. 2001’de Adana Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanlığı görevine getirilen Bilden, aynı zamanda Encümen Üyeliği, ÇUFAŞ Kurucu Üyeliği, UKOME Üyeliği ve AYKOME Üyeliği görevlerini de yürüttü. Bilden daha sonra Seyhan Belediyesi’nde Teknik Başkan Yardımcılığı’na getirildi.Belediyecilik yaşamına 2005’de nokta koyan Bilden, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı kadrosuna geçti. Burada ise sırasıyla, Personel Genel müdürlüğü Daire Başkanlığı, Personehl Genel müdür Yardımcılığı, Yüksek Komiserler Kurulu Müşavirliği, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Et ve Balık Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği, Et ve Balık Kurum Genel müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Diyarbakır Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Üyeliği. Bilden Tarım İşletmeleri Genel müdürlüğü görevini ise halen sürdürmektiedir. Evli ve 3 çocuk babası Bilden, iyi derecede İngilizce bilmektedir.
Adana Temizlik Şirketleri
ETİKETLER :
Mobil
Tahirhan turan 2015-09-19 19:20:29
Sayın bilden millet vekili adayı olama dımı
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Yorumlar
Diğer haberleri


  

Astroloji
 • koç
 • boga
 • ikizler
 • yengec
 • aslan
 • basak
 • terazi
 • akrep
 • yay
 • oglak
 • kova
 • balik
koç1 boga2 ikizler3 yengec4 aslan5 basak6 terazi7 akrep8 yay9 oglak10 kova11 balik12
Yol Durumu