• Dolar Alış 5.7900TL
  • Dolar Satış 5.7669TL
  • Euro Alış 6.6425TL
  • Euro Satış 6.6160TL
SON DAKİKA

Reklam
Reklam

Jandarma İstihbarat tarafından ikiz plaka taşıdığı ve bomba yüklü olabileceği gerekçesiyle aranan araç, Adana’da aynı plakalı otomobilin arkasına park edince yakalandı.
Jandarma İstihbarat tarafından ikiz plaka taşıdığı için aranan otomobil, Adana’da aynı plakalı otomobilin arkasına park edince yakalandı.
KURNAZLIK YAPIP İNTERNETTEN SAHTE PLAKA ALDI

H.A. isimli şahıs plakası olmayan otomobilini İstanbul’dan Hatay’a götürmek istedi. Ancak plakası olmadığı için çekiciyle götürmek yerine internetten 150 liraya aldığı 34 ADC 150 plakayı otomobiline taktırarak yola çıktı.
SAHTE OLDUĞU ANLAŞILDI

İstanbul’dan Ankara’ya geldiği sırada jandarma mıntıkasında plakanın sahte olduğu ve başka bir otomobile ait olduğu tespit edildi.

JANDARMA UYARDI: BOMBA YÜKLÜ OLABİLİR

Bunun üzerine jandarma istihbarat otomobilin bomba yüklü olabileceği yönünde bütün birimleri uyardı.
ARKA ARKAYA PARK ETTİ

H.A. aynı otomobil ile Adana’da Oto Galericiler Sitesi’ne gelip otomobilini park etti. H.A. 34 ADC 150 sahte plakalı otomobilini, tesadüfen park halindeki 34 ADC 150 plakalı otomobilin arkasına park etti.

POLİS FARK ETTİ

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri de Oto Galericiler Sitesi’nde çalıntı araç olup olmadığını kontrol ederken arkalı önlü park edilmiş iki otomobilin plakalarının aynı olduğunu gördü.
ARANDIĞI TESPİT EDİLDİ

Plakaları sorgulayan polis öndeki otomobilin gerçek plakası olduğu arkadaki otomobilin ise sahte plakalı olduğunu ve Ankara Jandarma İstihbarat tarafından arandığını belirledi. Bunun üzerine olay yerine terör ekipleri çağrıldı.

5 BİN 500 TL CEZA YEDİ, GÖZALTINA ALINDI

Yapılan incelemede otomobilde bomba olmadığı tespit edildi. Otomobilin sahibi H.A. ise olay yerine çağrıldı. H.A.’nın otomobili Hatay’a getirmek istediğini ancak plakası olmadığı için çekici ile getirmek yerine 150 liraya internetten plaka satın aldığını söylediği öğrenildi. Polis H.A.’ya sahte plaka taktığı için 5 bin 500 lira para cezası yazdı.
Ayrıca otomobilin ve sahibinin aranması olduğu için H.A. gözaltına alındı.

queries in 1,192 seconds.