• Dolar Alış 4.7695TL
  • Dolar Satış 4.7505TL
  • Euro Alış 5.5868TL
  • Euro Satış 5.5645TL
Tıkla Gelsin
Reklam

Ukrayna’ya Giden Erdoğan Yöresel Kıyafetlerle Karşılandı, Paska Ekmeği İkram Edildi
Devlet Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantısı için Kiev’e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yöresel kıyafetlerle karşılandı. Erdoğan’a, Ukrayna’nın geleneksel ekmeği “paska” ikram edildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantısı için Ukrayna’ya gitti.
YÖRESEL KIYAFETLERLE KARŞILADILAR, “PASKA” İKRAM ETTİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte özel uçak “TUR” ile saat 13.35’te Ukrayna’nın başkenti Kiev’e geldi. Erdoğan, Borispol Havalimanı’nda, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Olena Zerkal, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel ve büyükelçilik personeli tarafından karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yöresel kıyafetli kızlar Ukrayna’nın geleneksel ekmeği olan paska ikram etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna temasları kapsamında Ebedi Zafer Anıtı’nı ziyaret ederek çelenk bıraktı.
DEVLET BAŞKANLIĞI İDARESİ’NDE RESMİ RESMİ TÖRENLE KARŞILANDI

Daha sonra Ukrayna Devlet Başkanlığı İdaresi’ne geçen Erdoğan, Devlet Başkanı Petro Poroşenko ve eşi Marina Poroşenko tarafından resmi tören ile karşılandı. İki ülke milli marşlarının okunduğu törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılama kıtasını selamladı. Daha sonra Erdoğan’a Ukraynalı heyet, Poroşenko’ya ise Türk heyeti tanıtıldı.
ERDOĞAN, POROŞENKO İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de eşlik etti.

queries in 0,506 seconds.